Nożyczki

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Nożyczki

Post autor: yari »

Potwierdzam opinie kolegów o "Dr Slick" Od ok. roku używam "All Purpose Micro Tip" Natychmiast po pierwszym użyciu zamówiłem drugie "Bent Shaft" Trochę na nie czekałem - opłaciło się. 8) No te to już prawdziwa bajka, zwłaszcza do obcinania rachitycznych materiałów w pętli :D. Nożyczki chirurgiczne są ok. zwłaszcza te lepsze - ( droższe) np.te z "Chifa". Niestety "Chifa" jak wiele dobrych polskich firm już nie istnieje. :( Z pewnością pomimo ok 30-to letniej praktyki, na robieniu much zbytnio się nie znam. Jednak czy coś (nożyczki) tną dobrze czy źle potrafię ocenić. "Dr Slick" to nożyczki produkowane specjalnie dla "Muchoświrokrętaczy" :) :idea: Nie często się to zdarza ale reklamowy opis w tym przypadku moim zdaniem jest prawdziwy. Dodatkowo dam pod rozwagę kolegom pewną prawdę. :D Otóż wielu z kolegów z tego forum doskonale rozumie. że dobre ostrze do noża musi "trochę" kosztować. Zatem............ :roll: :) Nożyczki za 15 zł. owszem się nadają, jednak 40-80 zł. za tak dobre narzędzie jakimi są nożyczki "Dr Slick" to moim zdaniem cena, którą warto zapłacić. Całe te moje "wypociny" kieruję nie do kolegi Kuby - autora tego tematu. Kuba już podjął decyzję. :D :vinko: Kieruję je do kolegów, którzy w najbliższym czasie planują zakup nożyczek.

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
mkfly
Posty: 301
Rejestracja: piątek, 3 gru 2010, 22:32
imię: Marcin
nazwisko: Kostuch
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Nożyczki

Post autor: mkfly »

Potwierdzam, swoich używam chyba 3 rok, nawet wytarło się już to takie pozłacane oczko od paluchów, a ostrze jak było ostre tak i jest. I nie mogę wcale powiedzieć że je w jakiś sposób oszczędzam, tnę nawet miedziany drut do przwiązania brązki, lametę ołowianą w paski, a w skrajnych przypadkach potrafię obciąć sobie paznokcie Obrazek
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Nożyczki

Post autor: yari »

mkfly pisze:Potwierdzam, swoich używam chyba 3 rok, nawet wytarło się już to takie pozłacane oczko od paluchów, a ostrze jak było ostre tak i jest. I nie mogę wcale powiedzieć że je w jakiś sposób oszczędzam, tnę nawet miedziany drut do przwiązania brązki, lametę ołowianą w paski, a w skrajnych przypadkach potrafię obciąć sobie paznokcie
A jak piknie i skutecznie wsuwa się zbędne owłosienie - np. z nosa ( zwłaszcza tymi "bent") :D No ale to jak mawia Jasiu Nowicki zrozumieją tylko starzy ludzie :idea: :)

Pozdrawiam
"Machaj wędą - ryby będą" :)
trout55
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek, 15 lut 2010, 01:25
imię: Jacek
nazwisko: Barański
Lokalizacja: Świdnica

Re: Nożyczki

Post autor: trout55 »

Tijo dokładnie tak-nożyczki do chirurgii oka. Tylko trza kupić w Cezalu, broń boże na jakichś aukcjach.
Pozdrawiam: Jacek
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Nożyczki

Post autor: Nowatek »

Ja używam zakupionych w pasmanterii, zwały się chyba "bociany" lub jakoś tak, przeostre, używam dość mocno od roku jednych do sarny i dywanu drugich do reszty materiałów i zero zużycia.
Cena lekko półśmieszna 7zł za sztukę, nie wiem czy mają jeszcze moge zapytać, pod koniec tygodnia będę się zaopatrywał w inne cuda więc i tak będę.
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Nożyczki

Post autor: harp »

http://allegro.pl/obcinacz-nozyczki-gil ... 66834.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja używam prawdopodobnie takich!! Przynajmniej tak samo wyglądają. W Warszawie dostępne w hurtowni krawieckiej na Krakowskiej.Wiem że nie każdego stać by je kupić :) ale ja z czystym sercem polecam. Można zakupić 3 sztuki i będzie zapas w razie czego. Właśnie zastanawiam się w razie czego ten zapas!? Są rewelacyjne. Ostre z twardej stali. Wygodne. Mój kolega kręcił nosem bo to chińskie dziadostwo (a on uznaje tylko firmówki) ale pożyczyłem mu do testów i następnego dnia pojechał i kupił jeszcze dla kolegów.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Nożyczki

Post autor: venom »

przerobiłem takich kilka sztuk.
Zalezy jaki egzemplarz trafisz.
Swoje musiałem wszystkie przeostrzyć i ciut poprawić ale spoko dają radę :-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nożyczki

Post autor: Janusz Panicz »

harp pisze:http://allegro.pl/obcinacz-nozyczki-gil ... 66834.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja używam prawdopodobnie takich!! Przynajmniej tak samo wyglądają. W Warszawie dostępne w hurtowni krawieckiej na Krakowskiej.Wiem że nie każdego stać by je kupić :) ale ja z czystym sercem polecam. Można zakupić 3 sztuki i będzie zapas w razie czego. Właśnie zastanawiam się w razie czego ten zapas!? Są rewelacyjne. Ostre z twardej stali. Wygodne. Mój kolega kręcił nosem bo to chińskie dziadostwo (a on uznaje tylko firmówki) ale pożyczyłem mu do testów i następnego dnia pojechał i kupił jeszcze dla kolegów.
Osobiście preferuję nożyczki samo-otwierające, i poza wolframowymi z Taimen, których używam do precyzyjnych cięć powiedzmy punktowych, do grubszego cięcia używam sprawdzonej marki Fiskars:

http://ogrodnik24.pl/FISKARS_111060_NOZ ... -1431.html

Mam siekierę, nożyczki kuchenne i noże kuchenne Fiskars, więc śmiało mogę polecić. To jest sprawdzony sprzęt :D
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Nożyczki

Post autor: harp »

Ja jakoś trafiam na dobre egzemplarze. Może jest kilku producentów.
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Nożyczki

Post autor: Kuba Chruszczewski »

tijo pisze: Dopiero zakup nożyczek u Jacka - załatwił sprawę.
Od dziesięciu dni ostro jadę slickami i potwierdzam - to dobre narzędzie. Muszę jeszcze dokupic taki małe, precyzyjne, do małych muszek. W końcu
"...jesień idzie. Nie ma na to rady." :)
ED/Literówki
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
ODPOWIEDZ