Przypon Mustad Wire Trace

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Używał ktoś przypon Mustada Wire Trace? http://www.mustad.no/www2010/?page_id=588
.... panie, kiedyś to byli riby....
Sylwek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 30 gru 2010, 23:46
imię: Sylwester
nazwisko: Rojek
Lokalizacja: Kraków

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Sylwek »

Paweł a wiesz może gdzie można go kupić ? bo google coś nie mogą znaleść
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Cześć Sylwek,
Też szukałem i nie znalazłem... :-(
Lecz znalazłem coś podobnego u mnie w sklepie wędkarskim. Firma Berkley robi to pod nazwą Steelon Nylon Croated Wire. Kupiłem dwie ostatnie szpulki mocy 10lb. Są jeszcze 20lb i 30lb, lecz na nasze szczupaki chyba zbyt mocarne, a im grubsze tym sztywniejsze. Te 10lb są idelalne. Teraz pora na testy. Na sucho sprawdzałem, trzyma się bardzo dobrze... Szukam teraz po polsce aby kupić więcej w tej mocy...
.... panie, kiedyś to byli riby....
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Wkradł się błąd, zakupiłem 15lb, a nie jak napisałem 10lb.
Dodam, że szpulki są po 30FT, i kosztują 10zł.
.... panie, kiedyś to byli riby....
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Mam wrazenie, że jest coś podobnego w sklepie WMH Wybrzeże Gdyńskie 2 w Warszawie.
Jest szansa, ze w tym tygodniu uda mi sie to sprawdzić, wtedy dam znać.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Nowatek »

Jest jeszcze coś pt: Climax Toothy Critter.
Tylko cena "trochę" inna :)
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Dzwoniłem do kolegi ze sklepu WMH, nie mają. Dystrybutor też już nie ma, pozostało szukać resztek po pozostałych sklepach lub zakup zagramanicą....
Z tą ceną Climaxa nieźle dają, połowa mniej, i ponad trzy razy drożej....
.... panie, kiedyś to byli riby....
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: WujTom »

Hmm, tak się przyglądam temu patentowi, i nie do końca jestem przekonany. Po pierwsze, z załączonych obrazków wynika, ze jest to jednorazowa sprawa; tzn jedna mucha - jeden przypon. Zapleciesz, zgrzejesz i... już drugiej, innej muchy na tym nie powiesisz. Mało to uniwersalne i komfortowe chyba.
Przypadkiem zupełnym trafiłem ostatnio do hurtowni jubilerskiej i wypatrzyłem tam szpule ze stalówkami, w jakiejś "plasticzanej" otulinie. Różne kolory, różne średnice... Macałem taką o grubości 0,5mm - wiem że cienko, ale normalnie dało się na tym zawiązać pętlę (ósemką). Próbowałem przeciąć nożem - ostrym, golącym włosy. Na dwa razy musiałem to robić, zanim puściła. A mają też 0,6, aż do 1mm. Pewno te grubsze już tak łatwo się nie dadzą zawiązać, ale pewno znajdzie się patent na zrobienie pętli. I wówczas agrafka. Mimo wszystko możliwość szybkiej wymiany muchy uważam za bardzo istotną.
Oczywiście wadą będzie tendencja do "kinkowania". Ceny, w zależności od grubości od 70 do ok 100zł za 100m

Moje ostatnie doświadczenia z HardMono potwierdziły przydatność tego materiału na szczupakowe przypony. Na razie nic innego nie szukam, i proponuję spróbować.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: cygant »

Ta plecionka co ją rok temu używalismy też dawała radę....ale nie wiem co to było ;)

A BTW , jak tam szczupcie na "Uni" ?
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: WujTom »

To był kabel na sumy - 100kg wytrzymałości. Ale to pochodna kewlarów - też się wystrzępi. Tyle, że grube to jest więc zanim puści to trochę potrwa. Ale tak jak pisałem - kabel. Choć z drugiej strony hardmono też do cienkich nie należy - zaczyna się od 0,6. Taka żyła do kosiarki ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
mkpiwo
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 7 lut 2010, 01:32
imię: Michał
nazwisko: Kołtun

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: mkpiwo »

Droższe nić to co wkleił Paweł ale też dobre :
http://hurch.pl/wire-line-pike-p207.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zarabia się to też zapalniczką, tylko ja używam tego trochę inaczej, mnianowicie rozkręcam agrafkie ,
montuję ja na stałe, zminiam muszkie kiedy chcę :vinko: a z drugiej strony malutkie kółeczko i pozamiatane.
Od września ubiegłego roku użyłem tylko jednego odcinka ok 30 cm i działa dalej.
Krzysiu Ł to mogłes własniewidzieć w WMH bo u nich nawet zakupiłem :mrgreen:
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Zaletą tego Berkleya jest to że przy 15lb ma średnicę 0,21... Nie lubię grubych przyponów, jak np Hard Mono. Zawsze można dać agrafkę na jednym końcu i będzie przynęta wymienialna.
Vision jest stosunkowo drogi, a pewnie robią to te same chińskie małe rączki...
pozdrówka
Paweł
.... panie, kiedyś to byli riby....
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: WujTom »

Ok, słuszna uwaga - jakoś tak się mocno zasugerowałem tymi obrazkami, że zupełnie nie pomyślałem o agrafce. Swoją drogą to ewidentny dowód na teorię, iż jesteśmy "pokoleniem obrazkowym"... Ale to na inną dyskusję.
A co do Hard Mono - sztywność (wiem, ze pisałeś o grubości) w przypadku zestawu szczupakowego nie jest wadą. Ja to bym sobie wręcz życzył, żeby całość była taka sztywna. Dzięki sztywności łatwiej zapanować nad przeciążonym zestawem, a jak wiadomo w tej branży o to nie trudno.
Oczywiście nie przekonuję Cię na siłę, nie o to mi chodzi - po prostu podaję (po raz kolejny chyba zresztą) sprawdzony patent. Ale jak będzie możliwości, to spróbuję i tego wynalazku.

Cygant, szczupaki na Uni mają wakacje ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
Paweł nizinny
Posty: 295
Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 11:37
imię: Paweł
nazwisko: Stypiński
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: Paweł nizinny »

Niedługo mam dostać do testów jakiś super hiper mega extra przypon na szczupale, z firmy (nie pamiętam nazwy) specjalizującej się właśnie w robieniu przyponów. Jak już będę miał, (ok miesiąc) puszcze info co to i z czym to się żre.
Obecnie używam tytanów, i jakoś mi pasują. Lecz człowiek z natury szuka czegoś lepszego, czy to nowej metody destylacji na kolejną imprezę czy młodszego modelu jasnowłosej... ;)
.... panie, kiedyś to byli riby....
butch69
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Mstowski
Lokalizacja: Londyn

Re: Przypon Mustad Wire Trace

Post autor: butch69 »

Ja przymierzam się do zakupu takiego czegoś http://www.fishersdirect.com/iron-claw- ... -471-p.asp
ODPOWIEDZ