jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
ODPOWIEDZ
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Jeśli ktoś użytkuje / użytkował takiego kija to proszę o pomoc tj. podpowiedź dot. wyboru linki pływającej, do suchej muchy.
Mam pływającą 5tke, która jednak niezbyt mi pasuje, a mówiąc inaczej źle mi się z nią rzuca. Mam też szóstkę i niby jest lepiej ale tez jest nie do końca tak jakbym chciał aby było...
Niestety nie mam możliwości przetestowania rożnych linek i wyboru najlepszej. Zdam się na opinię użytkowników.
Istnieje też możliwość, że zwyczajnie oduczyłem się rzucać muchówką :?
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Paweł Ziętecki »

1. Pisz PW do naszego kolego i o ksywie Żak. Jacek Wiloch z Bialegostoku. Łowi takim kijem.
2. Łowię SP #6. Używam linek w nr kija. Pływająca - GPX Sa. Jest ok. Wcześniej łowiłem starą liną AirFlo typu distance.
Było bardzo dobrze. Ja bym szukał linki w nr kija, ale brał z tych o wadze blisko górnej granicy albo z długą głowicą , jak np.
RIO Selective trout.
Paweł
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Mam RIO Selective trout ale w klasie 4 do kija w klasie 4 i jest zaj..sta :)
Tamten kij ma wolniejszą akcję a jak wyczytałem w opisie tej linki to jest ona "szczególnie polecana do wędek o głębszym ugięciu". No i sprawdziła się idealnie! Wcześniej miałem m.in GPX'a który doprowadzał mnie do szału i chyba po jednym sezonie go sprzedałem. Kija używałem z 15 lat i Selective był/jest najlepszą linką do niego jaką dotychczas stosowałem.
Myślałem, że do SAGE SP linka Selelective trout nie będzie za dobra a nie miałem dostępu do takiej w klasie 5 aby to zweryfikować.
Myślę, że się na tę linkę w klasie 5 zdecyduję. Oczywiście wyślę jeszcze PW do kolegi Żaka ;)
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Paweł Ziętecki »

SP to wolny kijek, jak na amerykańskie pojęcie szybkosci. Będzie dobrze chodził z S trout, myślę. Do SP można użyć linek o nr cięższych, ale lepiej chodzi po linką w nr kija. Szczególnei na normalnych i większych dystanasach.
A tak z ciekawości, załóż tę RIO S trout #4 i machnij sp parę razy całą głowicą, czyli 14 m. z hakiem. Powinno być bardzo dobrze, oczywiście tylko przy długim kawałku linki w powietrzu.
Gdybyś spróbował - napisz o odczuciach. Ciekawy jestem.
Ciągle słysze o przeciążaniu kija , a nikt nie próbuje machnąc lżejszą linką, ale za to długą. :P
Paweł
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

To jest niezły pomysł! Tak zrobię przy najbliższej okazji i oczywiście podzielę się wrażeniami :)
mkpiwo
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 7 lut 2010, 01:32
imię: Michał
nazwisko: Kołtun

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: mkpiwo »

Jarku, jeśli pasuje Rio ST to jeszcze lepiej powinno to działać ze sznurkiem Sage Quiet Double Taper.
Ma minimalnie sztywniejszą powłokę od Rio, profil prawie taki sam.
Nabyliśmy te sznury z Krzyśkiem Łyczkiem i Cezarym i wszyscy są bardzo zadowoleni.
Krzychu nawet ostatnio dokupił jeszcze jeden :D
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Dzięki za kolejną sugestię!
Czy to jest ten sznur? http://www.taimen.com/mt/product_info.p ... ts_id=5721" onclick="window.open(this.href);return false;
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Paweł Ziętecki »

Podaję jakieś tam propozycje, ale uważam, że ten kijek będzie dobrze chodził pod każdą linką #5. Kijek jest super. :P
Paweł
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Ta 5tka którą mam (przy zakupie była to dla mnie wielka niewiadoma) wyjątkowo mi nie pasuje - ale możliwe, że cofam się w rozwoju w kwestii rzutów muchowych :?
A powiedz jeszcze Paweł czy używasz do SP linki DT czy WF?
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Paweł Ziętecki »

Najpierw łowiłem DT cortland 444 - bardzo dobrze.
Potem airflo distance WF - bardzo dobrze
Teraz GPX Wf - bardzo dobrze.
Wszystkie w nr kija.
Linki tonące i sinktip - trzy , wszystkie w nr kija. Pod wszystkimi chodzi dobrze. Streamer express z żółtym runningiem. Chyba 200 grainow. To wolałbym minimalnie lżejsze, ale i tak jest świetnie.

Rzucałem też troszkę sinktipem nr cięższym. Wędka radziła sobie dobrze, ale to nie dla mnie. Wymach do tyłu, potężne, mocne naładowanie wędki i katapulta.
Tak niech sobie łowią specjaliści od przeciążania kijów.
Paweł
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: jaka linka plywająca do SAGE SP #5 9'?

Post autor: Jarek Koszarowski »

Używałem przez moment Rio MainStream Sinking Tip #5 i było OK.
No ale to zupełnie inne łowienie niż na suchą muchę.
Wydaje mi się, że powinienem popracować odrobinę nad techniką rzutów. Tak mała liczba wyjazdów nad wodę jak w moim przypadku robi jednak swoje.
ODPOWIEDZ