Runda II

Moderator: huba1973

ODPOWIEDZ
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Runda II

Post autor: huba1973 »

Czolem!!!Muszki na II runde zrobione i przygotowane do wysylki.Muszki obowiazkowe po raz kolejny co najmniej dziwne,a przyklad podany w gazecie kiepski.Ale......Do wyboru byl jeden z trzech rodzajow hakow:standardowy mokry,2x nimfa lub zasugerowany przez prowadzacego TMC T200R czyli taki dlugi,podgiety widelnicowy hak z oczkiem prostym.Moim zdaniem ten trzeci to najgorszy mozliwy wybor,choc pewnie kretacze po niego chetnie siegna bo przeciez na nim zostala ukrecona muszka przykladowa.Pan sedzia radzi przemyslec dobor materialow i kolorow oraz w miare mozliwosci przeniesc wizje nimfy ktora chcemy zaimitowac/zasymulowac na haczyk i kladzie nacisk na ksztalt i proporcje.Oto Simulator Nymph w wersji pogladowo-przykladowej,w moim odbiorze ma to symulowac widelnice:

Obrazek

Ja podszedlem do tematu troszke szerzej,stworzylem muszke,ktora moze symulowac szereg organizmow.Posluzylem sie zwyklym hakiem do mokrej i materialami w kolorze oiliwkowym,czyli bardzo "muszym i robaczywym".Oto moja wizja Simulator Nymph:

Simulator Nymph
haczyk-Mustad wet #10
ogonek-oliwkowy marabut
tulow-foka golden olive
palmer i jezynka-Whiting siodlo olive grizlly
przewijka-drucik miedziany

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu uprzedze wasze pytanie i powiem,ze palmer i jezynka przod to jedno piorko wiec mozliwosc wzajemnych kombinacji kolorystycznych pomiedzy jezynka tulowia i przednia zostala wykluczona.I jeszcze jedno-piorko na tulowiu zostalo podstrzyzone,wedlug zalecen.


Jesli chodzi o muszke dodatkowa to znow byl slaby wybor,moich ulubionych mokrych ze skrzydelkami nie bylo wogole.Padlo na muszke jeziorowa Willie Ross.

Wiellie Ross
haczyk-Partridge TWH #12
ogonek-tippets
tulowik-czarny jedwab,na to palmer z koguta grizzly przylapany srebrnym drutem
jezynka-czerwony,miekki kogut

Obrazek

Pozdrawiam Muchoswirow-Huba
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Runda II

Post autor: Jarek Koszarowski »

Z wyprzedzeniem gratuluję zajęcia dobrego miejsca ;)
Te oliwkowe nimfy bardzo mi się podobają w przeciwieństwie od tej poglądowo-przykładowej.
A ten Wiellie Ross świetny!
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Runda II

Post autor: Paweł Ziętecki »

Przykładowa mucha nie jest zła. Za wyjątkiem wielkiej łepetyny. Dawali już gorsze koszmarony jako wzór.
Mnie wq...a to, ze kolejny raz dają muchę, w której tnie się promienie nożyczkami. Dalej , w numerze FF&FT , jest ta mucha krok po kroku i zbieżną ku tyłowi jeżynkę uzyskuje się przez cięcie pióra nożyczkami. Jeszcze przed nawinięciem. Może to ma nawet jakiś sens w przypadku nimfy , ale idiotyczne jest, że w konkursie flytyingu już kolejny raz tniemy. Mnie się flaki przewracają. Niech , kurna, robią konkurs fryzjerski.
Paweł
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Re: Runda II

Post autor: huba1973 »

Pawel,w moich oczach ta muszka(przyklad) jest slaba.Zreszta dobrze wiesz,ze jej wykonawca,dajacy zreszta w magazynie stepy nie potrafi dobrze much wiazac.Lowic sie tym da,i owszem,ale dawac to jako wzor do powielania dla rzeszy topowych kretaczy z calego swiata to lekki nietakt.W tej muszce jest jakas niekonsekwencja w stosunku do tego,co jest napisane przez jej wykonawce w stepie.Pisze o zachowaniu "smuklej linii"-robi parowe.Pisze o 1 pelnym nawoju niepodcietej jezynki-zjezdza z nia do polowy tulowia.Dodatkowo mam wrazenie,ze gosciowi brakuje porzadnych materialow.No ale jest jak jest,zakladajac,ze tlum bedzie kopiowal te muszke,ja rzeczywiscie moge nabic sporo punktow tym,co ukrecilem,bo bedzie to odstawac od normy.Albo z tego wlasnie powodu sporo strace.Czas pokaze.
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Re: Runda II

Post autor: Paweł Ziętecki »

Hubcio, widziałem już gorsze muchy jako wzór. Ta jest parówa. Yhy. Z jeżynką jest jeszcze dziwniej, niż piszesz, bo drugi nawój ma zdecydowanie dłuższe promienie niż nawój przy wielkiej dyni. Z drugiej strony tułowik zbieżny. Kolor fajny. Razem z jasną jeżynką będzie dobrze wyglądał w wodzie. Ja bym tę muchę przywiązał , a wiele innych, wcześniejszych - nie. :P
Paweł
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Runda II

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Co do cięcia jeżynki (lub innych, naturalnie zakończonych materiałów jak choćby sierść) to faktycznie dla mnie też świętokradztwo i szok estetyczny. Palmerek jeziorowy piękny :uklon:
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
ODPOWIEDZ