Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Łowiłem Orvis-em T3 8'6''#4 i było ok ale to prawie 9' :) mnyślę że zostanę przy 9' #4 Rx6 , cena blanku bardzo przystępna :) na początek w sam raz .
hi tower
Posty: 364
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kuczynski
Lokalizacja: 3miasto

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: hi tower »

kwiat pisze:(...) Irek (dipper) toczy ładne uchwyty (aluminium/dewno) - trudno dziś o ładny uchwyt w dobrej cenie...... zagadaj z nim. (...)
kwiat
a można prosić o jakiś mały artykulik jak zrobić sobie uchwyt od A do Z bo zawsze myślałem ze tu jesteśmy skazani na gotowce. mam parę pomysłów ale za bardzo nie wiem jak sie za to zabrać
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: venom »

artykuliki artykuliki ;-)
pisać i dawać a ja będę upychał na stronie głównej portalu bo troche tam jeszcze mało mamy widaomości a łatwiej tam tematycznie znaleźć artykuł niż tu dyskusje po jakimś czasie ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Właśnie pytanie pytanie dotyczące uchwytów czy do blanku 2,75#4 można by było zastosować uchwyt wytoczony z korka a mocowaniem kołowrotka były by tylko dwa pierścienie, czy taki uchwyt nie będzie za lekki??
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: Zygmunt »

Może spróbuj zrobić taki

Obrazek

Obrazek

To jest uchyt z Hardy'ego 8 1/2' #4, którego mam od lat.
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Dokładnie o takie coś mi chodziło :) już widzę tą wędkę :lol:
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: dipper »

hi tower pisze:
kwiat pisze:(...) Irek (dipper) toczy ładne uchwyty (aluminium/dewno) - trudno dziś o ładny uchwyt w dobrej cenie...... zagadaj z nim. (...)
kwiat
a można prosić o jakiś mały artykulik jak zrobić sobie uchwyt od A do Z bo zawsze myślałem ze tu jesteśmy skazani na gotowce. mam parę pomysłów ale za bardzo nie wiem jak sie za to zabrać
Tomek , napisz co chciałbyś wiedzieć , może uda mi się coś doradzić .



Michał ,uchwyt kołowrotka chyba nigdy nie jest za lekki ,odpowiedni kołowrotek z podkładem powinien zapewnić wyważenie zestawu . A na uchwycik musisz znaleźć naprawdę dobry korek . Na zdjęciu od Zygmunta widać jak duża jest różnica między korkiem na rękojeści i na uchwycie .
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Panowie mam pytania a mianowicie : czy da się zaciągnąć uchwyt kołowrotka nie uszkadzając go?? wiem już że rękojeści nie da się zaciągnąć bez rozwalenia jej :mur: znalazłem uchwyt który mi się podoba ale za nic świecie nie chce zejść:(
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: kwiat »

Generalnie jeżeli był wklejony na żywicę (a przeważnie tak jest) to pod wpływem wysokiej temperatury można go ściągnąć (żywica puszcza). Ja cały aluminiowy uchwyt podgrzałem na kuchence gazowej a potem kombinerkami przez szmatę udało mi się go ściągnąć. Jeżeli uchwyt ma drewniany insert - kuchenka raczej odpada, możesz spróbować z piekarnikiem bo i tak ludzie podobno sobie radzą ale nie wiem co na to lakier z insertu powie. Możesz odzyskać też skeleton a insert dorobić/kupić nowy.... Nie każdy insert drewniany musi być lakierowany (drewno stabilizowane).... Stabilizowane jednak też pewnie może nie najlepiej znieść wysoką temperaturę... Pogoogluj trochę - amerykańcy pewnie trochę mają info na swoich forach....
kwiat
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Wyczytałem o kuchence mikrofalowej i ...Nowy Rok zawitał w mojej kuchni dobrze że pies nie uciekł :) fajerwerki jak w Sydney :)
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: harp »

W piekarniku na 180-200stopni. Zdejmowałem kongera WC i shimano compre. Z kongerowskiego uchwytu nie chce wyjść blank ale to sie rozwierci. Shimano zeszło spokojnie i pianka na uchwycie nawet wytrzymała. Korek schodzi z oporem ale da się odzyskać. Uwaga tylko na podgrzewany blank. Jeśli ma być ponownie użyty to podczas podgrzewania można go wygiąć i będzie koślawy. Z drugiej strony to są jakieś wędki z zakrzywionym dolnikiem.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: Krzysztof Łyczek »

1) Uchwyt jeden w piekarniku zdjąłem bez problemu ( drewno różane ) Korka bym tak nie zdejmował - ciężko nagrzać żywicę bo w końcu korek to niezła gruba izolacja, a jak przegrzejesz blank -w końcu blank to element klejony z maty węglowej też prawdopodobnie na żywicach to możesz uszkodzić blank.
2) Chcesz tanią rękojeść-pomyśl o korku konglomeratowym. Lepsze to, niż rękojeści kiepskiej jakości zapchane nietrwałą szpachlą.
3) Jak batson to ja bym jednak brał RX 7- nie lubię w wędkach niebieskiego ( jak ma kolor rx6 ), no, ale o gustach się nie dyskutuje. Albo bym poszukał czegoś w internecie. Mam ze starej serii blank 9'6" do # 5 ( trójskład ) RX7 i jest to jedna z moich ulubionych wędek do strimera i mokrej.
Niestety blanki w klasie #4 mają dość grubą szczytówkę- 5.0 . To jest niestety sporo . Na pewno nie jest to to, co T. Morgan określa jako ważny "soft tip" Niewykluczone, że ten sprzedawca z ebaya u którego już kupowaliśmy dziesięęciostopowe #3/4 ma krótsze blanki do suchej., a warto byłoby sprawdzić.
4) Przelotki łatwiej montować dwustopowe. H&H AP są dobre. Moim zdaniem dwustopkowe są ładniejsze. Chcesz lekko- bierz thim wire snake guides.
Miłej zabawy.
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: michmiga »

Krzysztof Łyczek pisze: Niestety blanki w klasie #4 mają dość grubą szczytówkę- 5.0 . To jest niestety sporo .
5.0 czyli ile w mm :)
Mi niebieski blank kojarzy się z kijami HORIZON lub WHISPER-LITE Thomas & Thomas :)
Wymyśliłem sobie to tak że rękojeść będzie z naturalnego korka natomiast uchwyt zrobię z korka konglomeratowego :)
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: harp »

A czy bierzecie coś jeszcze od tego tajemniczego sprzedawcy z ebay-a i jak to wygląda cenowo? Może bym się dołączył.
A może macie namiar na tanie blanki dwuręczne?
steryd
Posty: 117
Rejestracja: niedziela, 11 kwie 2010, 09:48
imię: maciej
nazwisko: korczak
Lokalizacja:

Re: Pierwszy raz (budować wędkę chcę :) )

Post autor: steryd »

Nie wiem gdzie mieszkasz,ale jeżeli blisko centrum lub możesz się wstrzymać to mogę dać rx6 i rx7 9'#6 do porównania.rx6 w 3 składzie i rx7 w 2 składzie,podobnie zbrojone bo przez jednego człeka :lol: MOge zapewnić 1 kołowrotek i 3 rodzaje linek.
Ja mam 2 i kumpel jedną,czyli będziesz mógł sprawdzić wszystko :roll: dt 6 ,wf 6 ,wf 6 w III stopniu tonięcia.W gratisie rx6 7 3/4 #3 .niestety z batsona już nic nie załatwię ,ale jak będziesz zainteresowany jakąś inną firmą to może się udać. :mrgreen:
tekst miesiaca:
Bo z tym wiaże się smutna historia...
................
a to bo ktoś nasrał
ODPOWIEDZ