Żywica Epoxy

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
stan m
Posty: 213
Rejestracja: poniedziałek, 15 lut 2010, 22:18
imię: Stanisław
nazwisko: Masłowski

Re: Żywica Epoxy

Post autor: stan m »

Tak jest !Dawaj opis :vinko:
Staszek
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Żywica Epoxy

Post autor: dipper »

Zacznę może od materiałów .

Żywica - najlepiej moim zdaniem taka długo żelująca , przynajmniej na pierwszą warstwę . Po wkropleniu do formy i podgrzaniu dokładnie wypełnia zagłębienie .

Folia holograficzna albo papier - to na zdjęciu to papier z torebki na prezenty.

Farbka na źrenice - mam od kilku lat sprawdzoną farbę modelarską Pactry , którą maluję oczy w różnych przynętach . Wodorozcieńczalna , schnie nie za szybko .

Materiał na formy - co komu wpadnie w ręce :) , najładniejsze oczy wyszły mi w opakowaniu po Metoclopramidum a najmniejsze w Alfadiolu :) . Wydłubane tabletki należy bezwzględnie wyrzucić .

Brokat - sklep kosmetyczny , albo drogeria to najlepsze źródło . Tam gdzie kupiłem swoje było tego mnóstwo w różnych kolorach i granulacjach.

Obrazek

Proces wytwórczy :)

Dziurkaczem biurowym wycinam kółeczka z papieru holograficznego i maluję źrenice kawałkiem starej szczytówki .Kółeczko trzeba przytrzymać igłą .Szczytówką dotykam lustra farby a potem kółeczko . Przy odrobinie wprawy źrenice wychodzą idealnie okrągłe.

Mieszam żywicę z utwardzaczem i wpuszczam kropelkę do formy , potem wkładam kółeczka źrenicą do dołu pomagając sobie igłą.

Jeśli oczko ma być bez kółeczka holograficznego to źrenicę maluję w foremce po zastygnięciu pierwszej warstwy żywicy .

Zaraz po włożeniu pomalowanych oczek można foremkę postawić na kaloryferze ,wtedy żywica ładnie wypełnia samo dno blisterka. Bez podgrzewania lubi wpełznąć trochę na ścianki . Do kiedy żywica nie stwardnieje można korygować igłą położenie oczek i usuwać ewentualne pęcherzyki powietrza .

Po zżelowaniu pierwszej warstwy mieszam drugą porcję żywicy , dodaje brokat , mieszam i znowu po kropelce do każdego oczka .

Jak już wszystko stwardnieje odcinam po jednym oczku i ostrożnie odrywam foremkę od oczka (trochę trzeba nadcinać nożyczkami) .Żeby sobie to trochę ułatwić dobrze jest foremkę przetrzeć przed wszystkimi operacjami np . silolem albo czymś podobnym bo niektóre oczka nie za bardzo dawały się oderwać od formy .

Po wyjęciu oczek trzeba je troszkę przeszlifować z tyłu i gotowe.

Jak by coś było niejasne albo głupio opisane , dajcie znać . :vinko: :)
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Żywica Epoxy

Post autor: michmiga »

Bardzo ciekawy pomysł ja ostatnio zastanawiałem się jakby tu zrobić takie 3d epoxy do streamerów :) w końcu musiałem dać 2 d :mur:
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Żywica Epoxy

Post autor: Nowatek »

dipper pisze:...Jakby się komuś chciało robić takie oczy...
Smarujesz czymś formę żeby oczka lepiej odchodziły po wyschnięciu czy nie ??
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Re: Żywica Epoxy

Post autor: tijo »

grhhh :kijem:
dipper pisze:... Żeby sobie to trochę ułatwić dobrze jest foremkę przetrzeć przed wszystkimi operacjami np . silolem albo czymś podobnym bo niektóre oczka nie za bardzo dawały się oderwać od formy...
Biblioteki ze wzgledow finansowych niedlugo beda wymieniane jednym tchem z mamutami.


„To straszna ignorancja dziennikarzy, ponieważ PKB nie spadło, ale ma niższe tempo wzrostu”.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Żywica Epoxy

Post autor: Nowatek »

kurde ślepy jestem :kij: :mur:
Edit:
SKS
:twisted:
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Żywica Epoxy

Post autor: dipper »

Tomek, myślałem też trochę o formie z kauczuku silikonowego z którego bardzo łatwo byłoby wyłuskać oczy i mogłyby mieć różne kształty np. podłużny albo trochę taki kroplowaty . Niestety czasu brak i w wolnych chwilach jeszcze dłubię przy nowej wędce :)
ODPOWIEDZ