Ubytki w korkowej rękojeści.

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
pike22
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Adrian
nazwisko: Zalas
Lokalizacja: Zawada

Ubytki w korkowej rękojeści.

Post autor: pike22 »

W korkowej rękojeści wypłukała się szpachla. Ubytek w materiale powierzchniowo niewielki, ale bruzda głęboka. Strasznie irytuje mnie to podczas łowienia (akurat spoczywa tam opuszek palca). W mojej najbliższej okolicy brak pracowni budowy wędzisk - jak domowym sposobem - skutecznie i trwale wypełnić ubytek korka? Kiedyś w innym wędzisku próbowałem szpachlować mielonym korkiem wymieszanym z butapranem. Efekt wyszedł nieciekawy -znaczne różnice kolorystyczne i utrzymujące się przez długi czas wrażenie "klejenia się" rękojeści do dłoni. Może znacie inny przepis?
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ubytki w korkowej rękojeści.

Post autor: flyfish »

No cóż ,ja bym zrobił szpachlą ,nie ma wyjścia
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Ubytki w korkowej rękojeści.

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Na upartego można spróbować bruzdę ukształtować w taki sposób, żeby dała się w nią wkleić fragment korka odpowiednio dopasowany, dobrze wcisnąć i po sklejeniu doszlifować do rękojeści. . Wkleić najlepiej na żywicy. Efekt będzie zależny od Twoich umiejętności manualnych i od tego jaka ta bruzda jest faktycznie. Może być lepiej, może być gorzej. Idea polega na zrobieniu czegoś na kształt plomby z korka.
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Re: Ubytki w korkowej rękojeści.

Post autor: Sith »

Starty korek + wypełniacz szczelin. Zmieszać, zasmarować i po wyschnięciu przeszlifować.
Obrazek
"Catch and Release fishing is a lot like golf. You don't have to eat the ball to have a good time."
BLOG
ODPOWIEDZ