Haki bezzadziorowe

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
Ruki
Posty: 637
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Łukasz
nazwisko: Brzeziński
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: Ruki »

TMC 5263 BL- ileż ryb przez nie straciłem. Polecam kupić wersję zadziorową i przygiąć zadziory.
Jarek Koszarowski
Posty: 1142
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jarek
nazwisko: Koszarowski

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: Jarek Koszarowski »

yari pisze: A możesz zdradzić jakie streamerowe bezzadziorówki polecasz :?: :)
na razie nie - słyszałem dobre opinie o Skalkach ale sam ich jeszcze nie używałem.
Kupilem w tym roku Knapki ale one jakieś dziwne są.
I co do muchy na haku TMC 100 BL - czy to nie jest przypadkiem TMC SP BL , czy tylko światło tak odbija się na ostrzu :?:
[/quote]

tak to jest TMC 100 BL SP - przepraszam :)

Mam TMC 100BL ale nie mam to nich zaufania podobnie jak do 5263BL.
Ale za to TMC 100 to świetny hak. Przez lata robiłem na tym jętki i chruściki.
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: yari »

Witam ponownie w tym temacie :D Nakręciłem trochę suchych na bezzadziorach, zabrałem się za mokre i nimfy. Widzę jednak, że napełnienie pudełka trochę potrwa a i haków b.zadź. wybór mam jeszcze mały :? A łowić się chce a dźwigać kolejnego pudełka się nie chce. :idea: :wink: Wymyśliłem sobie, że szybciej napełnię to pudełko opiłowując zadziory w muchach już zrobionych. :P Nie chcę jednak niepotrzebnie niszczyć much. :idea: Dlatego mam kolejną prośbę do Szanownych Kolegów. :) Podam na jakich hakach mam zrobione muchy. Kolegów, którzy mają to już przerobione, serdecznie proszę o opinie czy po spiłowaniu zadziora dany trzyma rybę w zadowalającym stopniu. Za wszelkie opinie i spostrzeżenia serdecznie z góry dziękuję. :beer: :D

Mokre:
TMC : 921,- 9300,- 3769.
Akita : AK881,- AK721.
Kiełżowe
TMC : 2457,- 2487.
Akita : AK708.
Streamery
TMC : 5262,- 5263.
Akita :AK481,- AK482.

Bardzo proszę o wasze opinie.

Pozdrawiam
"Machaj wędą - ryby będą" :)
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: Janusz Kitowski »

Witam. Odpowiedź moja będzie krótka. Przy wszystkich hakach z zadziorami przed zamocowaniem w imadełku zadzior zaciskam. Nie stwierdziłem zwiększonej liczby wypięć ryb z tego powodu. :beer:
yari
Posty: 516
Rejestracja: czwartek, 4 mar 2010, 23:36
imię: Jarosław
nazwisko: Stachowiak
Lokalizacja: Poznań

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: yari »

Janusz Kitowski pisze:Witam. Odpowiedź moja będzie krótka. Przy wszystkich hakach z zadziorami przed zamocowaniem w imadełku zadzior zaciskam. Nie stwierdziłem zwiększonej liczby wypięć ryb z tego powodu. :beer:
No i "gitara" :) :wink: I Januszu "Niech Ci Allach koksem świeci" za te słowa :beer: Znaczy - bardzo dziękuję :vinko: Już idę po pilniczki 8)

Pozdrawiam.
"Machaj wędą - ryby będą" :)
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: potokowiec81 »

Koledzy mam zapytanie odnośnie haków Tiemco 2499SP BL-B .Ciekawi mnie w nich ten kształt żądła,czy faktycznie jest lepszy niż tradycyjny? Tzn.lepiej trzyma rybę.Ewentualnie jakie haki do wszelkiego rodzaju nimf możecie mi polecić? Zastanawiam się też nad hakami Top Fly ,jakieś konkretne modele?
fly fishing
ObrazekObrazek
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: Kacper.K »

Nie lubię tych haków, są takie dziwne, mi śmierdzą karpiowymi, kiedyś trochę na nie łowiłem, ale nie odczułem żeby ryby lepiej się trzymały niż na normalnych BL-kach. Pisząc haki do nimf trochę za ogólnie pytasz, bo są haki jigowe, haki z prostym trzonkiem, haki kiełżowe, wydłużone do widelnic, do pup itd.
Najczęściej jednak stosuje się kiełżowe, a z tych polecam wszystkie Top Fly'e, począwszy od tych zwyczajnych 603, przez 2510 (grubszy drut, 2520 (cieńszy drut od 2510), dalej trochę droższe - Skalka G, ale tutaj uważaj na numerację, bo Skalka rozmiar 10# to taki TopFly rozmiar 8#. Knapki strasznie na jakości straciły przez ostatnie lata - niedogięte oczka i przehartowanie. Z tych droższych jeszcze to świetne są Dohiku, no i hanaki, ale szczerze powiedziawszy Top Fly, czy bliźniacze Wizardy i Akity są dużo tańsze i mnie w 100% satysfakcjonują.
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: potokowiec81 »

Dzięki Kacper :cheers: naświetliłeś mi sprawę. Głównie będę używał tak jak napisałeś kiełżowych i prostych.
fly fishing
ObrazekObrazek
zdariusz
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 27 sty 2012, 23:02
imię: Dariusz
nazwisko: Zięba
Lokalizacja: Koszalin

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: zdariusz »

Ja akurat używam tych haków od kilku lat w rozmiarach #8-18 i uważam, że są OK. Dobrze "trzymają " ryby, dzięki dużej krzywiżnie. Polecam.
potokowiec81
Posty: 170
Rejestracja: piątek, 12 mar 2010, 17:32
imię: Tomek
nazwisko: Ceglarek
Lokalizacja: Pajęczno

Re: Haki bezzadziorowe

Post autor: potokowiec81 »

Dzięki za opinie Panowie na początek zaopatrzę się w mniejsze ilości różnych producentów,aby wybrać te które mi najbardziej (i rybkom) będą odpowiadać.Wszystkie które wymienił Kacper wyglądają obiecująco. I w te Tiemco 2499SP BL-B Darku,tez zamierzam się zaopatrzyć. Oponuję jedynie przy Akitach z którymi miałem przykre doświadczenia (w wersjach zadziorowych AK 751) potrafiły pękać na rybie ,że o zaczepach juz nie wspomnę.
fly fishing
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ