Runda IV-finalowa.

ODPOWIEDZ
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Runda IV-finalowa.

Post autor: huba1973 »

Ponizej muchy na runde finalowa.Jako mucha obowiazkowa znow jakies dziwactwo,ciekawe o tyle,ze wiazane technika,z ktora sie wczesniej nie spotkalem-Monoloop Parachute.Taka mieszanka parachuta i paraloopa,dosc szybka w wiazaniu jednoczesnie niezbyt trudna po nabraniu pewnej wprawy.Trick polega na tym,ze owijka i petla jezynkowa zrobione sa z tego samego kawalka zylki.Mucha jako taka nie posiada postu.Petle z zylki,przez ktora na przemian owiazuje i przeklada sie przez nia jezynke,zaciaga sie kompresujac piorko i nie ma po niej sladu.Oceniajacy zastosowal pelna dowolnosc kolorystyczna i materialowa zastrzegajac,ze mistrzowskie opanowanie techniki ma byc widoczne w kazdej z trzech muszek.Dodatkowo utrudnil zadanie narzucajac haczyk w rozmiarze #16.Taka muche robili kretacze w Premier League.Pozostali musieli wykonac 3 buzzery,ktorych opis pomijam.
Jesli chodzi o muche dodatkowa to w tej rundzie nie bardzo bylo z czego wybierac.Nie bylo moich ulubionych mokrych ze skrzydelkami wiec wybralem mokra jeziorowa Bo Diddley.
Szczerze mowiac,porownujac muchy z tej rundy do much z rundy poprzedniej ,po ktorych nie spodziewalem sie spadku,mam mieszane uczucia.Z drugiej strony,pierwsza pozycje w rundzie II daly mi te pieprzone chrusty z wodoglowiem ,nad ktorymi sie meczylem i rzucalem miesem na lewo i prawo.Pozostaje czekac na wyniki koncowe,jakies 10 dni mysle.

Monoloop Parachute
haczyk-#16
tulow-flyrite czarny
owijka,petla-zylka
jezynka-kogut whitting czarny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bo Diddley
hczyk-#10
koncowka-srebrna plaska
ogonek-topping i tippets
tulow-foka czerwona i sooty olive
jezynka na tulowiu-kura badger
jezynka przednia-kura greenwell
policzki-JC
owijka-srebrny drut

Obrazek
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Runda IV-finalowa.

Post autor: venom »

:uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :uklon: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
tylko tyle jestem z siebie w stanie wydusić po obejrzeniu...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Runda IV-finalowa.

Post autor: WujTom »

Masta...... I jeszcze nic nie skumałem z opisu tej monoloop...... Jak to uczy pokory..... :prayer:
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
huba1973
Posty: 225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Hubert
nazwisko: Janeczek
Lokalizacja: Boleslawiec

Re: Runda IV-finalowa.

Post autor: huba1973 »

Dla anglojezycznych moge powiesic scan opisu wykonania.Jest wprawdzie kilka fotek ale sa malo czytelne.

Ok,wstawiam scan

Obrazek
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Runda IV-finalowa.

Post autor: venom »

monoloop to z tego co skumalem to cos jak parachute robiony pod spodem haka (sa takie muchy) z tym ze tutaj zrobiony "po bozemu" na wierzchu :evil:
nie widze sensu takiej muchy bo jej przez brak posta ni .... nie widać ale widocznie ktos na to lowi ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
ODPOWIEDZ