Korek aglomerowany

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
Paweł Karpiński
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 16 gru 2010, 10:25
imię: Paweł
nazwisko: Karpiński
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Korek aglomerowany

Post autor: Paweł Karpiński »

Obrazek .....fajowy..ten mi się podoba;-)

Edit:
Poprawiłem Ci Paweł posta
To akurat jest dolna część rękojeści mojego speya ;-)
Grayling blues.....
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Korek aglomerowany

Post autor: dipper »

Prosta i elegancka rękojeść do spinningu :uklon: , a orzech ma jednak swój, subtelny urok.
Wypróbowałem trochę tego Tru oila i wydaje mi się, że pierwszą warstwę trzeba nałożyć grubo ile wlezie, żeby maksymalnie dużo mogło wsiąknąć a nadmiar który nie wszedł w drewno zebrać szmatką albo zwyczajnie palcem.
Następne warstwy powinny być cienkie, wtedy dobrze wysychają i po upływie doby można szlifować papierem 400
Po kilku warstwach można uzyskać wysoki połysk, a jak chciałem trochę matową powłokę to w ostatnią przetartą papierem 600 warstwę wtarłem cieniutko Tru oil szmatką.
W instrukcji użycia wyczytałem, że można szlifować przy pomocy tego oleju na mokro drewno z większymi porami. Wtedy pył drzewny wymieszany z tru oil wypełnia pory. Takie rozwiązanie wydaje się być sensowne ale na razie nie miałem okazji wypróbować.
Jakby coś było głupio albo niejasno napisane proszę dać znać :)
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Korek aglomerowany

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Dzieki, będę się pomału bawił. Chyba zacznę od nakładania małym pędzelkiem- nie chciałbym przybrudzić korka, wydaje mi sie, że to byłoby niewskazane.
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Korek aglomerowany

Post autor: dipper »

Może osłonięcie korka taśmą maskującą by pomogło, tylko trzeba chyba zrobić wcześniej próbę, żeby zobaczyć czy olej nie włazi pod krawędź taśmy.
ODPOWIEDZ