Flextec XRD 44 10'

Z każdej półki cenowej, recenzje, pytania, porady...
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Flextec XRD 44 10'

Post autor: WujTom »

Tzn co, że będziesz łowił z brzegu, i od razu głęboko? No to fajnie, na spadach się dobrze łowi, i wcale nie trzeba orać po dnie. Ryby podnoszą się, a często stoją w toni. Ew. jakaś linka I, ciut dłuższy przypon, i chwile odczekasz po rzucie....
W Unichowie tez jest takie miejsce, wody jest z 4-6 m i łowię tam tak samo jak na płyciznach. Tylko ciut dłużej czekam po rzucie, żeby se mucha zanurkowała....
No chyba, że jest dużo głębiej, to już gorzej. Z tego co wiem, to najlepiej wówczas pobawić się w troling. Na kółku oczywiście. Duża mucha, jakaś cięższa linka i wleczesz za sobą nieśpiesznie..... Nudne, ale często większe ryby się trafiają. Sam jednak takich doświadczeń nie mam, choć parę sztuk wlokąc za sobą wyciągnąłem, ale nigdy z głębokości większej niż te 5-6m... Co ciekawe, muchę wlokłem na lince pływającej, i na moje oko nie mogła płynąc głębiej niż ok metra pod powierzchnią, a i tak brania były. Zawsze mnie zastanawiało, czy one stoją tak płytko pod lustrem wody czy tez podnoszą się z większej głębokości.
Każda woda jest inna, w każdym środowisku ryby zachowują się inaczej, i uogólnianie nie jest dobre, ale takie przykłady pozwalają skrócić drogę do sukcesu. Na szczęście ryby książek nie czytają, więc jest pole do popisu ;-)
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
butch69
Posty: 282
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Mstowski
Lokalizacja: Londyn

Re: Flextec XRD 44 10'

Post autor: butch69 »

Panowie czy ktoś macał tego kija http://www.looptackle.de/loop-pike-boos ... anguage=en ??
Mam zamiar jesienią i zimą poszukać grubego szczupłego na muchę i szukam dość mocnego kija.
Nie chodzi o sam ciężar sznura czy przynęty ale o to żebym mógł przytrzymać szczupaka w prądzie rzeki.
Wiem jak na tej rzece jesienią ryby o wadze do 7 kg potrafią przegonić wędkarza po brzegu a są tam sztuki powyżej 12 kg
więc wolę martwić się na zapas ;)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ