Sparkler V. - Red Head

Szkółka wiązania much wszelakich, komentarzem i zdjęciem okraszona
ODPOWIEDZ
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Sparkler V. - Red Head

Post autor: Nowatek »

Potrzebne materiały

1
Obrazek


2
Obrazek

3 Odcinamy pęczek "flesza",
Obrazek

4 mocujemy +/- w 2/3 długości,
Obrazek

5 za pomocą słomki (lub czegoś innego) odciągamy włókna do tyłu i przywiązujemy,
Obrazek

6 przywiązujemy a'la palmer chenille,
Obrazek

7 nawijamy 4 zwoje i mocujemy wiodącą
Obrazek

8 potem kładziemy kolejny kawałek flesza (krótszy od ostatniego),
Obrazek

9 i odcinamy pozostałe włókna
Obrazek
Powtarzamy czynności z punktów 6-9 jeszcze 2 razy(tak żeby zostało miejsce na główkę), używając coraz to krótszych włókien.

Tutaj niestety uciekło mi jedno zdjęcie :? .

10 po wykonaniu powyższych czynności pozostaje nawinięcie Woolhead'a z dywanu (jak tutaj) lub tez zakończenie muchy kolejna warstwą "flesza"
Obrazek

11 cała mucha :)
Obrazek


taki oto trochę nieudany krok po kroku ;)
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Sparkler V. - Red Head

Post autor: WujTom »

A jak ta bidula ma znaleźć swoją ofiarę? Ślepa jakaś taka ;-(






Bardzo to obiecujące jest... bardzo. Co prawda jakiś ciemny ten dywan, ale to chyba wina fotki. No i "tutka" sprawna i bardzo czytelna. Dzięki.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Sparkler V. - Red Head

Post autor: venom »

ma wbudowany sonar ;-)
To lepsze niż wzrok ;-)
Poza tym drapiezniki wybierają zawsze osobniki chorsze ;-)
Ta jest slepa więc łatwy kąsek ;-P
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
WujTom
Posty: 3225
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Bogdanowicz
Lokalizacja: 3-City
Kontakt:

Re: Sparkler V. - Red Head

Post autor: WujTom »

No coś w tym jest - woda w Unichowie do kryształowych nie należy, i sonar mógłby pomóc. Dlatego zresztą moje muchy mają gały duże i bardzo duże. Takie przystosowanie do środowiska ;-) Nie przeżyłyby bez tego .....

Panowie, to jest wzór doskonały - prosty, tani, bardzo naturalny (w sensie silnie przypomina to, co imituje), bardzo dobrze pracujący (ale sugerowałbym albo trochę żywicy na łbie, albo troszkę ołowiu pod dywanem), leciutki, i co najważniejsze, szybko pozbywający się wody... Taka mucha będzie bardzo dobra dla wszystkich, ale zwłaszcza polecam ja tym którzy mają kije słabsze niż #7. Oczywiście na mniejszym haku, i ciut krótsze, ale to naprawdę żadna wada. Pewno z 90% tego co żrą moje szczupaki, to jest mała i średnia płoć. 10cm wystarczy w zupełności.

A przy okazji - ma ktoś takie silikonowe lejki które wiąże się przed główką muchy (Tomek, to nie to co myślisz). Ciekawy jestem, jak ten patent się sprawdza w szczupakowych muchach. Jak macie, to pokręćcie kilka takich much na imprezę, zobaczymy co to warte............................................................T.
Z każdym dniem rośnie liczba ludzi, którzy mogą pocałować mnie w dupę.....
----------------------------------------------
(...) We suggest using a skagit head of around 720grains with this rod, but please be aware in accordance to the new EU FlyFishing safety directive, we heavily recommend the use of steel-capped wading boots, protective goggles, and a safety helmet when using skagit heads of this weight!
ODPOWIEDZ