Tuba - step by step

Szkółka wiązania much wszelakich, komentarzem i zdjęciem okraszona
ODPOWIEDZ
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Tuba - step by step

Post autor: Zygmunt »

Witam,

Dla rozruszania tematu dzisiaj Patakhorva krok po kroku. Może sie komuś przyda a zapewne i ja wyciągnę wniosku z opini Forumowiczów. Jakość niektórych materiałów mogła by być lepsza ale jak się nie ma co sie lubi to.... :lol: Generalnie chodziło mi o pokazanie jak robię tuby. Umyślnie dałem stosunkowo dużo nawojów jeżynki aby pokazać że przy stosowaniu dwóch róznych rurek ilość nawoji nie wpływa w zasadniczy sposób na wygląd np. główki.



Obrazek



Przy większych tubach robię je z dwóch rurek o różnych średnicach ciasno pasujących do siebie. Ścięcie końcy ułatwia wsunięcie, dodaję kroplę super glue



Obrazek


Obrazek



Mniejsza rurka pozwala na dodanie obciążenia jeśli chcę go dodać i ułatwia "maskowanie" nawojów materiałów.



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Teraz pozostaje tylko polakierować główkę lub ściągnąć z drutu założyć no cone head dociąć i przytopić zapalniczką.



Pozdrawiam
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Post autor: venom »

no czekamy na dalej :wink:
iREK
Posty: 189
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Ireneusz
nazwisko: K.

Post autor: iREK »

Zygmunt mam kilka pytań:

-gdzie można kupić ten "dżinks", który masz do imadła zamocowany?

-rurka na tubę - czy to wkład z długopisu czy może specjalna?

-z czego jeżynka, wyglądają te pióra na większe niż z kury...

Czy jest jakaś różnica między tubami a muchami ukręconymi na hakach jeżeli chodzi

o zakres zastosowania? Widzę już podstawową zaletę much tubowych (tak przynajmniej mi się wydaje) - można dużo zmieścić w pudełku luzem.
panther
Posty: 1290
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Tomasz
nazwisko: Kubista
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: panther »

soltys
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Mateusz
nazwisko: Zawadzki
Lokalizacja: Toruń/ znad Łupawy
Kontakt:

Post autor: soltys »

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">-gdzie można kupić ten "dżinks", który masz do imadła zamocowany? </td> </tr></table><span class="postbody">



Taimen, Grayling, ebay...



</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">-rurka na tubę - czy to wkład z długopisu czy może specjalna? </td> </tr></table><span class="postbody">



Raczej specjalna "plastic tube"



</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">-z czego jeżynka, wyglądają te pióra na większe niż z kury... </td> </tr></table><span class="postbody">

Dobrej jakości kapka siodłowa kury lub jakiś szlappen, tak mi się myśli;)



</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">Czy jest jakaś różnica między tubami a muchami ukręconymi na hakach jeżeli chodzi o zakres zastosowania?</td> </tr></table><span class="postbody">



W sumie nie ma, można i tym na ososia (zalecane) i na pstąga, miewałem i szczupaki, jelce, okonie...



</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>Cytat:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">Widzę już podstawową zaletę much tubowych (tak przynajmniej mi się wydaje) - można dużo zmieścić w pudełku luzem.</td> </tr></table><span class="postbody">



Czy ja wiem, zależy jakie duże te tubki. W każdym razie do takiej jednej plastkiowej przegrody od zwykłego pudełka na blachy kilka wchodzi.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Post autor: venom »

ładna ta korva :wink:
Zygmunt
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Zygmunt
nazwisko: Kotuła

Post autor: Zygmunt »

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>venom napisał:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">ładna ta korva :wink:</td> </tr></table><span class="postbody">



Dzięki ale... czy ty mnie przypadkiem nie obrażasz :wink: :lol:
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Post autor: venom »

no ma taka długą i dziwną nazwę Pata<span style="font-weight: bold">k</span>h<span style="font-weight: bold">orva</span> ostatnim swojsko brzmiącym akcentem :wink:

Jakoś łatwiej mi było zapamietac bo nawet nie wiem jak się to wymawia :wink:
ODPOWIEDZ