"naturalny" body stretch - jak to ugryźć?

Z czego i do czego ... narazie nazwa robocza
ODPOWIEDZ
pike22
Posty: 123
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Adrian
nazwisko: Zalas
Lokalizacja: Zawada

"naturalny" body stretch - jak to ugryźć?

Post autor: pike22 »

W paru przepisach na nimfy spotkałem się z "naturalnymi" materiałami do wykonywania pochewek nimf (kiełż, hydropsyche itp) - typu skóra makreli, skóra z kiełbasy/parówki (naturalne jelito czy syntetyk?). Zastanawia mnie czy takie materiały montuje się na muszce "na świeżo", czy też preparuje się w jakiś sposób - czyści, odtłuszcza, uelastycznia?. Pytam bo zauważyłem, że takie materiały szybko wysychają,kurczą się, kruszeją.
tijo
Posty: 2695
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomasz
nazwisko: Zawiliński
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: tijo »

Montaż takich materiałów przebiega tylko na mokro, zwilżasz dany materiał przed związaniem, bądź też po prostu go moczysz. Nawijając trzeba tylko pamiętać by nie mocować go na "sztywno" zbytnio go naciągając, ani też zbyt zaciskać przewijkę.

Trzeba też pamiętać by taką muchę po łowieniu dobrze wysuszyć i poczekać az dobrze wyschnie zanim trafi z powrotem do pudełka. Zwłaszcza nimfki makrelki i jelitówki. Brrr....
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

Makrelka to śmierdzący temat :) Trzeba wyczyścic z tłuszczu , przechowywanie - raczej kłopotliwe, jedyne na co wpadłem to torebka strunowa.

Co to osłonek z parówek itp - wystarczy przed użyciem namoczyc.

Podobnie ma się sprawa z pęcherzem dajmy na to.
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: "naturalny" body stretch - jak to ugryźć?

Post autor: tomek k »

Niegłupia jest też skóra z wędzonej sieji. Może mniej efektowna od makreli ale się nadaje, no i jest w moim odczuciu znacznie "czystszym" materiałem, tzn. łatwiej ją przygotować do stanu używalności.
No chyba to była sieja :)Znany jest też węgorz wędzony - na pancerz raka jak znalazł, tyle że imitacje raczków to wypada uprościć na maxa co by sobie mózgu nie przegrzać ;)
tomek k
Posty: 230
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2012, 10:13
imię: Tomek
nazwisko: Kamiński

Re: "naturalny" body stretch - jak to ugryźć?

Post autor: tomek k »

Wpadłem też sobie ostatnio na pomysł, by ze skóry węgorza naciąć kilka paseczków "eel quill" i nawijać na mokro na małe nimfki - bo powierzchnię ma to ciekawą i efektowną i może z tego wyjść sexi muszka. Oczywiście przewinąłbym tym po prostu jakiś dubbing z królika.
ODPOWIEDZ