Spełnienie marzeń.

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Spełnienie marzeń.

Post autor: Sith »

No i wreszcie mam wymarzonego szklaka. Muchy kręcę parę lat więc i przyszedł czas na ukręcenie własnego kijka. Poniżej załączam fotki zgromadzonych materiałów.

Blank Lamiglas FL 904 7 '6" #4

Rękojeść utoczona wg mojego pomysłu przez przyjaciela (ja nie mam narzędzi i warunków).

Przelotki: Stripping chyba MILDRUM agatowy, reszta UL PACBAY

Uchwyt REC downlocking

Nici Gudebrod

Wszystko będzie utrzymane w tonacji miodowo-brązowo-złotej.

Kiedy zmontuję własny kijek, to się nawet nie pytajcie. Materiały gromadziłem bez pośpiechu ok. 1 roku, tak więc odpowiem tyle, że jak będzie czas i nastrój. Ale z budowy spróbuję zrobić mini foto-relację.



Obrazek



Obrazek



Obrazek
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Miłej zabawy. To wciąga.

Czy masz silniczki wolnoobrotowe do puszczenia wędki w ruch przy lakierowaniu?to raczej niezbędne.
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Post autor: Sith »

Krzysztof Łyczek napisał:Miłej zabawy. To wciąga.

Czy masz silniczki wolnoobrotowe do puszczenia wędki w ruch przy lakierowaniu?to raczej niezbędne.




Mam, oczywiście że mam. Zrobiłem sobie także mini warsztacik, podpórki silniczek w sumie za grosze z części mebli i silniczka za 5 zł z Alledrogo.



Obrazek
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

A mnie się marzy uchwyt z czeczoty i takie same wstawki w rękojeści...tylko odwagi brak :)
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Post autor: Sith »

No i stało się. Poniżej parę fotek z montażu



1. Jak do cholery złożyć ten uchwyt?

Obrazek



2. Wklejone. No to teraz dupa blada jak coś nie pójdzie dalej.

Obrazek



3. Uchwyt i korek zamocowane.

Obrazek



4. Przelotki rozmieszczone.

Obrazek



5. Testujemy ugięcie (dzieci się w końcu na coś przydały - można ocenić z pewnej odległości :wink: )

Obrazek



6. No to kręcimy...

Obrazek



7. Efekt końcowy, no nie całkiem. Trzeba jeszcze opisać i polakierować., ale to gdzieś na początku lutego jak będzie więcej czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: flyfish »

Kolego ,ale uchwyt kołowrotka zamontowałeś odwrotnie i chyba masz problem :(
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Uchwyt jest wg opisu down- locking, czyli gwint powinien być na górze i dolne gniazdo na stopkę wygląda prawidłowo, nie widac ( przynajmniej ja nie dostrzegam ) czy górny pierścień nie jest odwrotnie- wydaje mi się, ze ten górny pierścień powinien być założony pogrubiona krawędzią w dół. Ale to tylko przypuszczenie, nie widzę dokładnie i nie znam tych uchwytów. Artur na zdjęciu ma kołowrotek i pewnie pasował go do uchwytu przy sklejaniu.
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: flyfish »

Faktycznie słabo widać ,ale wydaje się jednak że wszystko jest OK.

Bardzo ładne omotki ,tylko daj color preserver żeby się nie skisiło

Pzdr
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Post autor: Sith »

Uchwyt jest ok. Dziesięć razy sprawdzałem jak go zmontować.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

popatrzyłem na stronę REC i tak jak tam widzę to uchwyt jest zmontowany dokładnie jak to zrobił Artur
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Post autor: Sith »

Krzysztof Łyczek napisał: popatrzyłem na stronę REC i tak jak tam widzę to uchwyt jest zmontowany dokładnie jak to zrobił Irek



Tak dla sprostowania Artur Krzyśku, Artur... , ale Irek też ładnie. Obrazek :D
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Przepraszam, będę pamiętał. Nie wiem, skąd mi się to błędnie skojarzyło Oba imiona są sądne, ale w postach poprawię.
CezaryF

Post autor: CezaryF »

Ucieszyłem się że zmontowałeś tą wędkę - bo... parę lat temu też taką "ukręciłem" i ciekaw jestem jak Ci się będzie na nią łowić. Ja używam tej wędki tylko na niektórych rzeczkach. Tam gdzie można brodzić i do suchej muchy. Dobrze mi sie nią łowi na Piławie - na Połączonych w rejonie mostu kolejowego - oczywiście jak coś akurat wychodzi do suchej. Na "naszych" kielecko-śląskich rzeczkach łowi mi się nią gorzej.

Pozdrawiam

CezaryF

PS a takie "odwrotne" mocowanie uchwytu kołowrotka spotkałem wyłącznie w starych klejonkach - a mam ich kilka (między innymi znana śmigankę, lipieniówkę Nestora Węglarskiego). We współczesnych wędkach regułą jest raczej uchwyt z gwintem na dole. Ale ta miodowa wędka trochę nawiązuje do klejonki.
Sith
Posty: 226
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Artur
nazwisko: Orlon
Lokalizacja: Pyrzyce/Szczecin

Post autor: Sith »

Właśnie pod Piławę i tego typu rzeczki ją ukręciłem. Mam nadzieję że się sprawdzi. Z tym uchwytem to właśnie taki na starą modłę downlocking mi pasował. Zastanawiałem się jeszcze wcześniej nad uchwytem z pierścieniami, ale nie na korku tak jak to zrobił Darek Paulat, lecz na drewnie. Niestety były problemy z odpowiednią średnicą otworu i nie mogłem dostać takiego uchwytu (tzn. dostał bym, ale koszty nieadekwatne). Jednak szklak ma sporą średnicę dolnika 0,45 cala
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

PS a takie "odwrotne" mocowanie uchwytu kołowrotka spotkałem wyłącznie w starych klejonkach - a mam ich kilka (między innymi znana śmigankę, lipieniówkę Nestora Węglarskiego). We współczesnych wędkach regułą jest raczej uchwyt z gwintem na dole. Ale ta miodowa wędka trochę nawiązuje do klejonki.[/quote]



Ja w Scocie G też tak mam. Down- locking w formie pierścionka zaciskowego z pogrubieniem niesymetrycznie ustawionym- właśnie tak, jak ma kolega w szklaku. To pogrubienie ma chyba nie tyle wzmacniać pierścień, co ułatwiać uchwycenie go przy zaciskaniu i ściąganiu. Kiedyś to mocowania- maksymalnie na dół było logiczne- wędki ważyły 2-3 razy tyle co teraz, kołowrotki miały je wyważyć, wiec lokowało je się możliwie nisko poniżej rękojeści- tak ja bym to uzasadnił. Aczkolwiek u Wyganowskiego wydanie 1957 na str 21 znaleźć można coś wypisz- wymaluj up- locking. Bardzo podobają mi się omotki na tym szklaku, zwykle preferuję stonowane jednokolorowe zbliżone odcieniem do blanku ( z jednym wyjątkiem- dla koloru grafit daję omotki garnet ) bez ozdobień, ale tu jakoś ta kolorystyka ładnie pasuje.
ODPOWIEDZ