Jak zrobić taką główkę?

Szkółka wiązania much wszelakich, komentarzem i zdjęciem okraszona
ODPOWIEDZ
Hannibal

Jak zrobić taką główkę?

Post autor: Hannibal »

Moglibyście mi podpowiedzieć jak zrobić taką główkę: http://business.virgin.net/british.clas ... hbrown.jpg
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Post autor: venom »

może to bedzie wyglądało na złośliwośc ale to jedyna odpowiedz jakiej mogę Ci udzielic - odpowiednio nawijając nić wiodąca i pokryc ją szelakiem...

Nie wiem czy ktos udzieli innej :)
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

Ten tego...ale ta główka jest ..taka sobie :wink:
Hannibal

Post autor: Hannibal »

No tak, ale tak dla przykładu dałem :) Dzięki venom, domyślałem się tego, ale chciałem się upewnić :P

PS. A ile trzeba nałożyć warstw tego szelaku, żeby ta główka była taka twarda?
Janusz Kitowski
Posty: 605
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Janusz
nazwisko: Kitowski
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Janusz Kitowski »

Ja zwykle kładę dwie warstwy, czesem więcej. Pierwsza - szelak rzadki. Dobrze i głęboko wchodzi w nawoje nici. Druga warstwa z gęstego, trzeba umiejętnie ją nakładać. Zawsze druga warstwa, lub następna kładziona jest na wyschniętą warstwę szelaku.
Jacek Olsiński
Posty: 357
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Jacek
nazwisko: Olsiński
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Post autor: Jacek Olsiński »

Ja powtórzę za cygantem... zawiązać oczy i wyjdzie taka. A poważnie to jest średnia ani piekna ani najgorsza. ilość szelaku będzie zależeć od jego gęstości, ja np lakieruję 2 razy i mniej więcej tak to wychodzi:

http://imageshack.us



Bardziej rozcieńczony będzie lepiej wnikał w nici ale trzeba będzie więcej razy lakierować dla takiego efektu.
Paweł Ziętecki
Posty: 1646
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Paweł
nazwisko: Ziętecki

Post autor: Paweł Ziętecki »

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>venom napisał:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote">może to bedzie wyglądało na złośliwośc ale to jedyna odpowiedz jakiej mogę Ci udzielic - odpowiednio nawijając nić wiodąca i pokryc ją szelakiem...

Nie wiem czy ktos udzieli innej :)</td> </tr></table><span class="postbody">



Na taką główkę szelak? Co Ty. Toż on muszi długo schnąć. Szkoda na takiego gada czasu. Lakier i szafa gra.

Hannibal, tu na tej stronie masz pełno lepszych głowek. Na FF setki. :P
RobertMichałowski
Posty: 292
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Robert
nazwisko: Michałowski
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: RobertMichałowski »

Ja używam zwykły lakier do paznokci z utwardzaczem trochę go rozcieńczyłem zmywaczem do paznokci i gitara. Jak bym miał czekać aż szelak wyschnie to bym zrobił dwie muchy w roku :) No chyba że to jakieś święto FLytyingu i jakaś święta mucha to można użyć. Choć nie neguje, każdy główki maluje, jak mu się podoba ale dla mnie czasu szkoda. :wink:
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Post autor: cygant »

Bez przesady z tym schnięciem , ważne, żeby po nałożeniu szelaku nie popaprac paluchami.Wpinamy muche w gąbke głową w dół , wieszamy na druciku i gra...byle tylko szelak za rzadki nie był.W muchach do łowienia zapuszczam szelaczkiem, który ładnie wsiąka w nici i zakleja na amen, w pokazówkach zmuszam się do dwóch warstw. :) No i wole zapach szelaku niż lakieru do paznokci dajmy na to :twisted: . Wszystkim się wszędzie spieszy i spieszy...
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Post autor: Nowatek »

Brawo cygant brawo, polać mu dobrze gada Obrazek Obrazek.
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Post autor: Krzysztof Łyczek »

</span><table width="90%" cellspacing="1" cellpadding="3" border="0" align="center"><tr> <td><span class="genmed"><b>cygant napisał:</b></span></td> </tr> <tr> <td class="quote"> No i wole zapach szelaku niż lakieru do paznokci dajmy na to :twisted: . Wszystkim się wszędzie spieszy i spieszy...</td> </tr></table><span class="postbody">

A ja przeważnie stosuję hydroparkiet- akrylowy wodorozpuszczalny. Nie śmierdzi, skleja węzeł. muchy pokazowej na tym się raczej nie zrobi, w każdym razie nie z ekstra łbem, ale do celów użytkowych to mnie wystarcza.
ODPOWIEDZ