Testy sznurów

Janusz Panicz
Posty: 1099
Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 18:22
imię: Janusz
nazwisko: Panicz
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Testy sznurów

Post autor: Janusz Panicz »

O pętelkach sporo już było na forum pisane. Ja osobiście nie wiążę przyponu żyłkowego bezpośrednio na oryginalnych pętelkach sznurów, bo to kaleczy otulinę na pętelce. Używam jako przejściówek łączników zaplatanych dwustronnie. Do zestawów nimfowych polecam dwukolorowe łączniku Hends dostępne w sklepie Pana Bogdana Gawlika:

http://www.bogdangawlik.pl/product_info ... ts_id/2353

Jak pętelki nie ma na końcu sznura, albo jest ch :censored: wa (najgorsze jest jak masz oryginalną pętelkę kształtu kluski na końcu sznura DT klasy np. AFTM3), wówczas robię pętelkę z rdzenia metodą jak na załączonym filmie:



Samej pętelki zrobionej z rdzenia nie musisz zalewać klejem, a jedynie miejsce wpuszczenia rdzenia w rdzeń i przejście rdzenia na otulinę sznura. Każdy elastyczny klej będzie OK: StormSure, AquaSure, Pattex Repair Extreme, itp. Żywicy raczej nie polecam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 cze 2012, 09:31 przez Janusz Panicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Enthusiast of fast action rods and fast action women.Timing is everything!

"I know the human being and fish can coexist peacefully" - George W. Bush
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Testy sznurów

Post autor: venom »

Krzysiek na "efekt kapilarny" mało kto zwraca uwagę i tylko sa narzekania że linka po jakims czasie zaczyna licho pływać...
Ja stosując łaczniki zaklejałem końcówkę pattexem (po tym jak juz doszedłem że taki efekt może wystepować)
Odkąd zacząłem robić pętelki z rdzenia nasączne klejem efekt jakby zniknął...
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
dmychu
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 14 kwie 2012, 21:58
imię: Krzysztof
nazwisko: Dmyszewicz
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Testy sznurów

Post autor: dmychu »

venom pisze: (...) Odkąd zacząłem robić pętelki z rdzenia nasączne klejem efekt jakby zniknął...
Czyli jednak coś było na rzeczy :cheers:

A'propos pływalności, to dzwoniłem ostatnio do Flyhouse aby zapytać o jakąś tam linkę... i tak spytałem o smarowanie linek. I mi powiedziano, że lepiej linek nie smarować flotantami, bo robią się później spękania.

Swoją drogą, kiedyś jak łowiłem z pierwsze 2 lata muchowania na czeski kabel, to zawsze dzień wcześniej było smarowanie wazeliną na nocne leżakowanie. I czeski kabel jakoś mi nie pękał od tego :lol: Fakt, że w czasie łowienia wazelina się spłukiwała i podczas lanczu nad rzeką, sznur był smarowany drugi raz i wisiał na gałęziach, czekając aż zjem kanapki...


Pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
Płynie sobie mała sieczka i ożywa moja rzeczka...
http://www.muchowanie.pl/ - stronka lekko odlotowa...
zander_90
Posty: 157
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 19:05
imię: Adam
nazwisko: Adamczyk

Re: Testy sznurów

Post autor: zander_90 »

Troszeczkę odświeżę:
mam 3 wędki Vision. 3zone 8'6" #5, GTfour 9' #5 i GT fourfour 9'8" #7. Używam różnych linek Vision, Cortland, Rio. Do piątek zamiennie tych samych linek. Wszystkie linki mam dobrane w klasie odpowiadającej wędce czyli 5/5, 7/7. Nie zauważyłem potrzeby używania sznurów cięższych niż zalecane. Wszystko lata jak trzeba i jestem z tego b. zadowolony.
Pozdrawiam Adam Adamczyk!
ODPOWIEDZ