greys streamflex-wymiana przelotki -na jaką?

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
ODPOWIEDZ
Gabriel Kozdraś
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 11 cze 2011, 17:14
imię: Gabriel
nazwisko: Kozdraś

greys streamflex-wymiana przelotki -na jaką?

Post autor: Gabriel Kozdraś »

Nie wiem czy to dobry atek -ale najlepszy jaki znalazłem ..

Chciałbym wymienić przelotkę w Greys Streamflex 10’ #4- z pierwszej serii.
Niestety przelotka jest złamana i nie mam możliwości jej dokładnego pomiaru.

Przelotka do wymiany jest na ostatnim szczytowym elemencie. Jest to (jedna z 6 licząc z przelotka szczytową) przelotka nr 3 licząc od kielicha albo 4 licząc od szczytu.
Wydaje mi się ze jest w tym samym rozmiarze co kolejna przelotka czyli 4 licząc od kielicha lub 3 licząc od szczytu.(gdyby to ktoś mógł potwierdzić –byłbym wdzięczny).

Z moich pomiarów wynika że:
Cała przelotka ma długość ok. 21,7 mm
Odległość od blanku do je szczytu (czyli wysokośc brzuszka od środka ) to ok. 7,5 mm
Przelotka/odległość mierząc w środku po blanku ma ok. 6,6 mm.
Grubość drutu przelotki do ok. 0,64 mm.

Teraz pytania i prośba –gdyby ktoś mógł popatrzeć na swoim Greyse czy 2 środkowe przelotki są takie same?
Czy ktos wie jakiej produkcji są te przelotki ( H&H, Pacyfic Bay, Forecast, ATC?) Na pewno nie są to Recoile –bo wyginaja się w palcach i pozostają w zmienionym kształcie. Poza tym można je połamać ;/ praktycznie w palcach.
Ewentualnie czy komuś udało się dobrać cos podobnego? Bardzo podobnego? Zależy mi na jak najwierniejszym odtworzeniu oryginału.
A może ktoś gdzies trafił specing do zbrojenia Greysa 10’#4 albo na podstawie specingów podobnych kiji jest w stanie potwierdzić ze te 2 środkowe przelotki są takie same?
Czy ktoś dobrał nić na omotki – jak w oryginale? Może którys rodbuilder już coś takiego wymieniał i ma jakieś doświadczenia?

Pisałem do Greya – ale oferują wymianę całej szczytówki – a wg mnie nie ma to sensu i szybciej i taniej wyjdzie wymienic tylko jedna przelotke.
Jak nic nie dowiem się na forach –to czeka mnie wycieczka po pracowniach – i może wtedy na miejscu coś dobiore. Ale wolałbym to zrobić samemu w domu.

Będę wdzieczny za pomoc i rady w temacie – szczególnie osób które miały podobne przygody z Stramflex’ami.

gabryś
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: greys streamflex-wymiana przelotki -na jaką?

Post autor: venom »

patrząc że greys to brytyjska firma to przelotki zapewne H&H kwestia czy english czy american pattern bo różnią się kształtem.
jak siade do kompa to pogrzebie, bo coś kojarze że były gdzieś rozstawy i wymiary przelotek do niego. Drut cienki więc jeśli HiH to raczej seria thin wire.

tapatalknięte palcem
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Gabriel Kozdraś
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 11 cze 2011, 17:14
imię: Gabriel
nazwisko: Kozdraś

Re: greys streamflex-wymiana przelotki -na jaką?

Post autor: Gabriel Kozdraś »

Venom i jak –udało Ci się coś znależć? Ja szukałem ale nic nie znalazłem.
Gdybys mógł poszukć w swoich zasobach –byłbym wdzięczny.
Jedynie chłopaki an FF napisali jaka to nic - i że to rpawdopodobnie taka sama rpzelotka - jak pozostałe na szczytówce. Ale gdybym znalazł gdzieś potwierdzenie -byłbym wdzięczny.
Gabryś
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: greys streamflex-wymiana przelotki -na jaką?

Post autor: venom »

nie znalazłem ani 10 stóp ani streamflexa a jedynie 9 stopowego greyflexa, ale nie sądze zeby były inne...
http://www.guidesnblanks.com/rod_db_details?id=25" onclick="window.open(this.href);return false;

wychodzi na 619 HC AP snake Guides #3 czyli te:
http://www.guidesnblanks.com/product/65/category/261" onclick="window.open(this.href);return false;

aktualnie seymo... ale to to to samo

jeszcze pogrzebie ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
ODPOWIEDZ