Na 1 kwietnia :-)

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Na 1 kwietnia :-)

Post autor: kwiat »

Ruch w dziale niewielki więc podratuję nieco statystyki... Chodzi za mną kij a'la Scott G. Niestety trudno o ten nieprodukowany już blank, szklaki niby są ok ale przy holu ryby blank jakby nie przenosił tych wszystkich szarpnięć walczącej ryby jak robi to węgiel, z kolei węgiel potrafi być "za sztywny" i rybka przytrzymana na krótkim dyszlu zdarza się, że zrywa przypon. O mięciutki węgiel trudno dzisiaj.... Spróbowałem więc cts-a vintage #4 8' - na razie tylko na sucho... Nad wodę ruszam z nim na początku kwietnia. Kij zaskoczył mnie tym, że jest dużo szybszy niż można było przypuszczać ale na szczęście ma głębokie ugięcie - może będzie dobrze :-)....
Uchwyt Struble U-17 + wytoczyłem insert z jakiegoś stabilizowanego drewienka, uchwyt sklejany z plastrów, winding check z tekstolitu, stripping Alps, przelotki Batson w kolorze tiCh, nić w kolorze biskupim...
Rozstaw wziąłem taki jak Winston WT 8' kierując się tym, że to też wędka dosyć miękka. Chociaż analizując fotkę ugięcia nie wiem czy strippinga nie dać ciut niżej.... w ogóle to dolnik ma bardzo małą średnicę, mógłby być deczko mocniejszy - ale wszystko wyjdzie na rybach :-).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kwiat
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 mar 2012, 18:30 przez kwiat, łącznie zmieniany 1 raz.
Adam Gierczak
Posty: 523
Rejestracja: środa, 30 lis 2011, 00:06
imię: Adam
nazwisko: Gierczak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Adam Gierczak »

oszzzzz ja Cię ... takie coś, to ja chciałbym mieć ;)
WSZYSTKIM WYDAWAŁO SIĘ, ŻE TO NIEMOŻLIWE, ŻE TEGO NIE DA SIĘ ZROBIĆ. WTEDY PRZYSZEDŁ KTOŚ, KTO NIE WIEDZIAŁ, ŻE TO NIEMOŻLIWE I TO ZROBIŁ.
harp
Posty: 358
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 00:20
imię: michał
nazwisko: kuczewski
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: harp »

A może dodatkowa przelotka? Kij piękny.
KONKAZ
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 8 gru 2011, 10:39
imię: Konrad
nazwisko: Kazimierski
Lokalizacja: Kurowice / Łódź

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: KONKAZ »

Zdecydowanie podnosi ciśnienie.
Bardzo podoba mi się ten motyw winding check'u.
Co do położenia strippinga to przetestowałbym to położenie w praniu- niektórzy mogą wiązać buty bez schylania...
Konrad
Pędzę bo mi się spieszy.
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: dipper »

Fajny, fajny... :vinko:
Rękojeść bardzo ładnie się komponuje z drewnem uchwytu i tekstolitem. Świetny pomysł zresztą z tym tekstolitem :vinko:
Piotr, odległości przelotek w Winstonie WT są podawane chyba od tip topu do końca stopki przelotki. Może dlatego tak wyszło ze strippingiem bo tam kreseczka jakaś jest na wysokości pierścienia przelotki :)
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Mam Vintage 9' do #3 . Ciekawa rzecz. Tyle, że w kolorze honey brown. Faktycznie gdyby nie okrągły przekrój blanku i mały ciężar to można by pomyśleć , że w ręce mam klejonkę.
Tyle, że modułów więcej - czuć sprężystość.
Ładne wykończenie- gratuluję Piotrze.
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Nowatek »

Bardzo fajnie to wygląda.
Malutkimi krokami i Ja zbliżam się do uzbrojenia sobie jakiegoś patyka.
A na twoje stwierdzenie:
kwiat pisze:... O mięciutki węgiel trudno dzisiaj....
jak wiadomo są sposoby ;).
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
Kacper.K
Posty: 710
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Kacper
nazwisko: Kwiek
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Kacper.K »

Świetny kij, piękny design i wykonanie...
A i brawo za jednostopkowe przelotki, rzadko kto stosuje, a zawsze gram lub dwa się oszczędza. Jakoś tak bardziej lubie je niż te snake'i.
Łamania nie życzę, bo trochę szkoda, ale ugięcia po samą rękojeść !
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: kwiat »

Dzięki panowie za miłe słowa.
Przelotek i tak jest o jedną więcej niż zwykle - tak sobie Winston kiedyś wymyślił - seria wt. Na razie nic nie ruszam - trza połowić będzie.... Po testach w praniu napiszę może coś więcej.
Nowatek jakie masz sposoby na miękki węgiel bo nie skumałem :-(.
Kacper dałbym pewnie snake'i w tym light na szczyt ale miałem akurat te i tak stwierdziłem, że trza je wykorzystać. Na pewno snake'i light H&H są lżejsze od tych singli... Moim zdaniem waga tych czy innych przelotek nie ma tu znaczenia - blank wbrew pozorom ma sporą moc.
Jeszcze tylko 3 tygodnie i nad wodę :-)
kwiat
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: cygant »

Nie ma dzisiejszego mięciutkiego węgla to trzeba sięgnąć po dawniejsze mięciutkie węgle..;)
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Nowatek
Posty: 1709
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Nowatkowski
Lokalizacja: Płock/Stary Kraszew

Re: Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: Nowatek »

cygant pisze:Nie ma dzisiejszego mięciutkiego węgla to trzeba sięgnąć po dawniejsze mięciutkie węgle..;)
:beer:
i czemu to nie działa...

"Fajka to skuteczny sposób nadania nawet najgłupszej twarzy inteligentnego wyglądu"
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: dipper »

Nowatek pisze:
cygant pisze:Nie ma dzisiejszego mięciutkiego węgla to trzeba sięgnąć po dawniejsze mięciutkie węgle..;)
:beer:
Macie coś konkretnego na mysli ? Bom trochę ciekaw :wink:
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: venom »

nowe wungle tysz som mnientkie tylko trza brać im6 albo standardowy czyli batson rx6 ;-) albo odpowiedniki a nie RX7+
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
kwiat
Posty: 42
Rejestracja: sobota, 9 paź 2010, 18:44
imię: Piotr
nazwisko: Kwiatkowski
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: kwiat »

Marian to jest grząski grunt... Materiał ma znaczenie ale nie można zapominać o konstrukcji... można z szybkiego węgla zrobić wędkę o głębokim ugięciu i z im6 szybką, sztywną pałę z ugięciem szczytowym... Mam rx6 i 57psi oba w klasie #4 i jest odwrotnie niż mogłoby się wydawać.... wysokomodułowy cts jest duużo lżejszy, finezyjny, o głębszym ugięciu niż ciężkie pałowate, pewnie niedoszacowane rx6. Nie mówię co jest be a co jest cacy - każdy łowi na takie wędki jakie mu odpowiadają.... Chętnie kupię stare Scott G, Winston WT, Orvis Superfine najchętniej w 3 lub 4 kawałkach - ale raz, że trudno je dostać, są w dosyć wysokich cenach, z gwarancją bywa różnie, nie wiadomo co wędka przeszła etc. etc. Z ww. powodów wolę za mniejszą kwotę złożyć patyk z dożywotnią gwarancją, taki który wizualnie mi się podoba i który mam nadzieję da mi przyjemność łowienia :-)
kwiat
p.s
kumpel ma mocno starego Fenwicka HMG czy jakoś tak - zajebisty mięciutki kij ale w dwóch kawałkach #5 9' - na pewno można znaleźć perełki z nienajwyższej półki (jakieś stare Diamondback podobno fajne były też) - niestety najłatwiej je znaleźć na ebay.com.... bez możliwości pomacania, obejrzenia, najczęściej w 2-pcs itd - życzę powodzenia w znalezieniu starego dobrego węgla w naszym bidnym kraju... aczkolwiek okazje się trafiają :-)
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Na 1 kwietnia :-)

Post autor: venom »

kwiat pisze: kumpel ma mocno starego Fenwicka HMG czy jakoś tak - zajebisty mięciutki kij ale w dwóch kawałkach #5 9'
MAm w/w w czterech kawałkach i nie moge powiedziec że jest miękki ;-)
Zerwikaprur, extra do szybkotonących linek i streamera ;-) i za cholerę nie moge na niego znaleźć chętnego ;-) bo jakos wolę wolniejsze kije...

no i wiesz prócz modułów to jeszcze ważna zbieżność blanku (zaryzykuję nawet że ważniejsza) i to ona decyduje o ugięciu.
O "szybkości" niestety decydują moduły :-)
Porównaj średnice tych obu swoich czwórek ;-) (i oczywiście grubość ścianek) przy dolniku i szczytówce ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
ODPOWIEDZ