Lakierowanie blanku

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: flyfish »

Coś chyba Michał nie chce się podzielić tajemną wiedzą o lakierze :(
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

Lakier to takie coś -spotkałem ten lakier tylko w sklepie w którym zaopatrują się lakiernicy samochodowi i to tylko w 4 kolorach. Lakier schnie szybko ale utwardza się dopiero po 2-3 dniach nie odpryskuje (wcześniej polakierowałem stary blank a następnie złamałem go na kolanie :kijem:lakier nie odszed od grafitu tylko przełamał się z nim ),lakier trzeba pokryć poliuretanem po zadrapaniu nożykiem robi się jaśniejszy ale nie schodzi z blanku. Od gościa ze sklepu dowiedziałem się że kupują go głównie do malowania motocykli (mój kolor YAMAHA grean :P ) pryskają pod niego srebrnym sprejem na to ten lakier i wychodzi ładny metalik.Lakier jest transparentny dopiero 3 warstwy pokrywają na kolor nie prześwitujący podkładu.Nie wiem czy to coś super -ekstra -odkrycie -hit ale mi się tym malowało super.
LAKIER TRAGICZNIE ŚMIERDZI !!!!
Obrazek
Obrazek

Lakier nie ma polskiej ulotki także ciężko mi przedstawić skład.

Bawiłem się też troszkę na mojej nowo skonstruowanej tokarce :mrgreen:
Obrazek
flyfish
Posty: 504
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Sergiusz
nazwisko: Kasprzyk
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: flyfish »

Dzięki za wyczerpujące info :uklon: , muszę przetestować, zaraz poszukam gdzie to kupić!
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: michmiga »

:offtop:
Obrazek
Może to nie czeczota ale o to mi chodziło :vinko:
dipper
Posty: 379
Rejestracja: poniedziałek, 20 wrz 2010, 23:11
imię: Irek
nazwisko: Buczko
Lokalizacja: Lubaczów

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: dipper »

Michał, fajny uchwycik :vinko: A korkowa dupka niemal jak u Wojnickiego :D
Żak
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 24 wrz 2010, 15:35
imię: Jacek
nazwisko: Wiloch
Lokalizacja: Podlasie

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Żak »

Witam Szanownych Kolegów
Panowie, chcę wypolerować blank po skrobance, robię to pierwszy raz i mam pytanka:
jakiej pasty polerskiej użyć ?
czym polerujecie, bawełną, filcem a może czymś innym ?
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Lakierowanie blanku

Post autor: Krzysztof Łyczek »

Ja używałem kupionej w Castoramie na dziale z kosmetykami samochodowymi pasty polerskiej fast cut - pasty o wysokiej wydajności ściernej. Używałem szmatki bawełnianej, nie filcu- szmatka z pasta lepiej dopasowuje się do okrągłego kształtu blanku niż sztywny filc. Efekt dobry i błyskawiczny- polerowanie trwało zaledwie kilkanaście minut i blank zaczął błyszczeć, jakby był lakierowany bezbarwnym. Z tym, że ja lakier fabryczny wcześniej usuwałem ostrą stroną gąbki do naczyń- to trwało kilka godzin, może 3, może 4, ale nie czułem obawy, że uszkodzę grafit i blank spod takiego materiału do wypolerowania wiele zachodu nie potrzebował. Wiem, ze niektórzy stosują do usuwania lakieru różne skrobaki i to pewnie przyspiesza sprawę, ale ja się bałem używać ostrza.
ODPOWIEDZ