Silnik do suszarki

Zbuduj swój kijek. Co ? Jak ? Czym? Tutaj ...
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Silnik do suszarki

Post autor: michmiga »

Zamierzam lakierować Flex Coat Lite Formula
Sylwek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 30 gru 2010, 23:46
imię: Sylwester
nazwisko: Rojek
Lokalizacja: Kraków

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Sylwek »

ja lakierowałem ThreadMaster Lite który też jest do cienkowarstwowego nakładania i 5-6 obrotów było oki,
ThreadMaster Lite nakładany był dwa razy
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Krzysztof Łyczek »

michmiga pisze:Panowie a 4obr na minutę starczy ?? nie jest to za wolno?? Słyszałem że minimum 6-8 tyle też radzili mi fachowi zbrojmistrze.
Owszem, znajdziesz takie informacje w necie, ale w linku masz maszynkę, która ma 3obr/min i właściciel http://www.rodbuildingforum.com/lofiver ... 16958.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; używa jej z powodzenie.
Gdzieś też w necie wyczytałem, że nie mniej niż 1obr/min. Tak na prawdę to minimalna prędkość to taka, przy której lakier nie skapuje kroplami. Stąd masz wyjaśnienie, dlaczego Marian wolałby szybszą maszynkę, niż tą, którą miał ode mnie- okretowy którego używał był jest rzadszy od żywicy i wtedy większa prędkość byłaby wygodniejsza. Silniczki na mojej maszynce opisane jako 5 obr/min.
Gdybyś nie miał do mnie tak daleko ( Zawoja- Warszawa to bez problemu maszynkę bym pożyczył )
Jeżeli będziesz lakierował żywicą to z 4 obr/minutę nie powinno być problemów ze skapywaniem.
Przy okazji- czy będziesz Michał robił zamówienie przelotek w guidesnblanks?- jeżeli tak to chętnie bym się przyłączył, wzięło mnie na regeneracje starego talona,i to do tego stopnia , ze zdjąłem z niego stary lakier. Mam wprawdzie trochę przelotek, ale tip topa hayforka mi brakuje i coś tam bym uzupełnił w zapasach, gdyby była okazja. Jeżeli będziesz lakierował żywicą ( najtaniej chyba kupić flex coata w komplecie- na 4 blanki spokojnie wystarcza to pamiętaj, żeby dokładnie i długo mieszać- inaczej żywica wyjdzie lepka nawet jeżeli dozowanie było dobre.
pozdr.
Ostatnio zmieniony środa, 19 sty 2011, 22:00 przez Krzysztof Łyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Silnik do suszarki

Post autor: venom »

Krzysiek mnie przydałby się "szybciejobrotowy" nie ze względu na rzadkość tego lakieru (speya lakierowałem ganc nówką) ale na szybkość przysychania.
Przy tak wolnych obrotach lakier po prostu nie zdążył się równomiernie rozłożyć a już zaczynało się wiązanie.
Trzeba było od razu nakładac odpowiednią ilość bo przejechanie po nim drugi raz było niemożliwe (żeby ewentualnie ciut dolozyć)
Te alkidowe tak już mają. szybko wiążą a dopiero potem długo twardnieją.
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
michmiga
Posty: 93
Rejestracja: środa, 7 kwie 2010, 16:36
imię: Michał
nazwisko: Migas

Re: Silnik do suszarki

Post autor: michmiga »

Krzysztof Łyczek pisze: Przy okazji- czy będziesz Michał robił zamówienie przelotek w guidesnblanks?
Nie będę na razie zamawiał za granicą póki nie będę miał jako takiego rozeznania w tym temacie a i udało mi się wszystko do pierwszej wędki kupić w Polsce ale jakby co będę pamiętał :)
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Adam Obiegałko »

Obrazek

Z czystym sumieniem polecam silniczek do grilla. Dostępny w wersji na baterie i zasilanie 220V. Ja używam bezprzewodówki, kręci w dwie strony, pracuje kilkanaście godzin bez grzania się czy innych komplikacji. Poza tym kosztuje grosze.

Pozdr.
venom
Posty: 3480
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię: Marian
nazwisko: Stępniewski
Lokalizacja: Rypin

Re: Silnik do suszarki

Post autor: venom »

dawaj linka ;-)
googlarka po zdjęciu nie znajdzie ;-)
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...

(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Kuba Chruszczewski
Posty: 4573
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Kuba
nazwisko: Chruszczewski
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Kuba Chruszczewski »

Dokładnie taki kupiłem w jakimś markecie, wygrzebałem go z kosza w którym lezały różne utensylia grilowe, wszystko po 5, czy ile tam, już nie pomnę. Próbowałem go napędzać jakimś zasilaczem, chyba chodzi na 4.5V. Musze mu machnąć jakąś obudowę i będzie do suszenia much żywicznych, a może i do omotek, kto wie...
http://www.flytyer.pl
Don’t tell Mom I’m flyfishing guide,
She thinks I play piano in a whorehouse...
cygant
Posty: 5652
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:15
imię: Tomek
nazwisko: Cygan
Lokalizacja: Świątniki Górne /k Krakowa
Kontakt:

Re: Silnik do suszarki

Post autor: cygant »

O, miałem taki, sfajczyłem przy jakimś zakrapianym grilu. I mocny..kurczakiem na rożnie kręcił bez zająknięcia :) Landmann czy jakoś tak, to sygnował.
"A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka. ..."
Krzysztof Łyczek
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 29 sty 2010, 22:16
imię:
nazwisko:
Lokalizacja: Kraków/ obecnie Warszawa

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Krzysztof Łyczek »

venom pisze:dawaj linka ;-)
googlarka po zdjęciu nie znajdzie ;-)
po haśle przeglądarka znalazła
Od 11,70 zł w zwyż. tanio. Discotech chyba miał swoje silniczki w podobnej cenie- paręnaście zł.
Adam Obiegałko
Posty: 96
Rejestracja: wtorek, 25 sty 2011, 18:45
imię: Adam
nazwisko: Obiegałko
Kontakt:

Re: Silnik do suszarki

Post autor: Adam Obiegałko »

http://allegro.pl/rozen-obrotowy-do-gri ... 48817.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ